Jis yra nuostabus tuo, kad prasideda visiškai normaliai, o baigiasi visiškai absurdiškai. Normalumo mažėjimas bei absurdiškumo didėjimas vyksta stebėtinai tolygiai. Kai pirmą kartą žiūrėjau filmuką, ilgai negalėjau suprasti, ar jis yra tikras mokomasis filmukas ar parodija. Viso filmuko metu Klauso absoliutus normalumas ir nekintamumas tampa nebenormalus – po šitiek tokių įvykių sunku išlikti vienodai nusiteikusiam.
Klausas atrodo visai neblogai pasiruošęs, išmanantis saugos taisykles. Bet kolegos darbuotojai nepaisant Klauso neryžtingų protestų vienas po kito pažeidžia saugos instrukcijas. Tai yra įdomu – viena vertus atrodo, kad filmukas vaizduoja aukštą saugumo lygį (tie užtikrintu balsu sakomi saugumo patarimai, Klauso nusiteikimas viską patikrinti ir saugiai dirbti), bet toliau vyksta tokie įvykiai, kad visas tas saugumas subyra net ne į šipulius, o į dulkes.
Sunku išreikšti, kas tiksliai yra juokinga filmuke, bet tikrai ne žiaurios scenos ar scenos dalyvių klyksmai ir mirtys. Juokinga galbūt yra tai, kad tolygiai baisėjantys įvykiai pateikiami neįprastai, stebimi naiviu žvilgsniu, lyg tai būtų įprasti įprasto darbo dienos įvykiai.
Egzistuoja kitas filmukas „Gabelstaplerfahrer Klaus kehrt zurück“ (vėl, žiaurios scenos):
Šis filmukas yra labai labai blogas. Tad neverta gaišti jam laiko. Bet man kilo keletas minčių.
Kas būna, kai talentingo kūrėjo labai gerą kūrinį pasigauna talento neturintis nevykėlis (ir dar marozas) ir pabando jį perdaryti? Tokią situaciją labai gerai iliustruoja šis filmukas. Jame nėra absoliučiai nieko juokingo, jis yra labai baisus, bet ne savo turiniu (ar juo labiau žiauriomis scenomis). Jis yra baisus kitame lygmenyje. Baisu, kad toks filmukas iš viso egzistuoja. Baisu, kad kažkas rimtai kūrė tokį filmuką tikėdamasis, kad kažkam bus juokinga ir linksma. Filmuko esmė yra didžiulės aukštesnėje hierarchijos pakopoje esančio žmogaus savivalės savo pavaldinių atžvilgiu vaizdavimas. Visgi, tai nėra tas atvejis, kai vaizduojant ydas, jos yra kritikuojamos ar smerkiamos. Šiuo atveju ydų vaizdavimas sustiprina, įtvirtina jas. Juokas iš tokio vaizdavimo yra ydų palaikymas, šventimas, garbinimas. Tokią išvadą darau iš to, kad filmukas visą laiką pretenduoja būti juokingas, ir pigus juokingumas, o ne ironiška kritika, yra jo tikslas. Filmukas juokiasi ne iš firmos direktoriaus, kuris pamina visų žmonių orumą, o iš tų žmonių.
Tad vienintelis panašumas tarp čia aprašytų filmukų yra tas, kad abiejuose kas nors nuduriamas su Gabelstapleriu.